Contact Form 7 Image Captcha 1.1 - en to tr translation catalogue (58 entries)

en: There is a new version of %1$s available. %2$sView version %3$s details%4$s.
tr: Yeni bir sürümü var%1$s available. %2$sView version %3$s details%4$s.

en: There is a new version of %1$s available. %2$sView version %3$s details%4$s or %5$supdate now%6$s.
tr: %1$s için yeni sürüm var. %2$s için sürümü görüntüleyin %3$s için detaylar%4$s veya %5$s için şimdi güncelleyin %6$s.

en: You do not have permission to install plugin updates
tr: Eklenti güncellemelerini yükleme izniniz yok

en: Error
tr: Hata

en: heart
tr: kalp

en: house
tr: ev

en: star
tr: yıldız

en: car
tr: araç

en: cup
tr: bardak

en: flag
tr: işaretle

en: key
tr: anahtar

en: truck
tr: kamyon

en: tree
tr: ağaç

en: plane
tr: uçak

en: Screen Reader Instructions: Please prove you are human by selecting the correct sound from the radio buttons below, press enter or spacebar now to hear that sound, then continue to the radio buttons below.
tr: Ekran Okuyucu Talimatları: Lütfen aşağıdaki radyo düğmelerinden doğru sesi seçerek insan olduğunuzu kanıtlayın, sesi duymak için şimdi enter tuşuna veya boşluk çubuğuna basın, ardından aşağıdaki radyo düğmelerine devam edin.

en: Press P to play the sound of this radio button.
tr: Bu radyo düğmesinin sesini çalmak için P tuşuna basın.

en: Please prove you are human by selecting the %s.
tr: Lütfen %s seçerek insan olduğunuzu kanıtlayın.

en: An error occurred, please try again.
tr: Bir hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: Your license key expired on %s.
tr: Lisans anahtarınızın %s tarihinde süresi doldu.

en: Your license key has been disabled.
tr: Lisansınız devre dışı bırakıldı.

en: Invalid license.
tr: Geçersiz Lisans anahtarı.

en: Your license is not active for this URL.
tr: Lisansınız bu URL için etkin değil.

en: This appears to be an invalid license key for %s.
tr: Bu, %s için geçersiz bir lisans anahtarı gibi görünüyor.

en: Your license key has reached its activation limit.
tr: Lisans anahtarınız aktivasyon limitine ulaştı.

en: License Activated.
tr: Lisans Etkinleştirildi.

en: License Deactivated.
tr: Lisans Devre Dışı Bırakıldı.

en: <strong>Error</strong>:
tr: <strong>Hata</strong>:

en: Please select the correct icon.
tr: Lütfen doğru simgeyi seçin.

en: Please select an icon.
tr: Lütfen bir simge seçin.

en: Something went wrong, please go back and try again.
tr: Bir şeyler ters gitti, lütfen geri dönün ve tekrar deneyin.

en: Insert Tag
tr: Etiket Ekle

en: Something went wrong, please try again.
tr: Bir şeyler ters gitti lütfen tekrar deneyin.

en: Gravity Forms Image Captcha
tr: Yerçekimi Görüntü Captcha'yı Oluşturur

en: Something went wrong, please reload the page.
tr: Bir sorun oluştu, lütfen sayfayı yeniden yükleyin.

en: <h3>Image CAPTCHA Settings</h3>
tr: <h3>Görüntü CAPTCHA Ayarları</h3>

en: <h3>Login Page Settings</h3>
tr: <h3>Giriş Sayfası Ayarları</h3>

en: <h3>Register Plugin License</h3>
tr: <h3>Eklenti Lisansını Kaydet</h3>

en: <h3>Documentation</h3>
tr: <h3>Belge</h3>

en: Check out our
tr: Göz atın

en: YouTube channel
tr: YouTube kanalı

en:  for video resources.
tr:  video kaynakları için.

en: Registering your plugin is a two click process, after you add your license to the field below,<br> click Save License, then click the Activate License button which will appear once the license has been saved.
tr: Eklentinizi kaydetmek, lisansınızı aşağıdaki alana ekledikten sonra iki tıklamalı bir işlemdir,<br> Lisansı Kaydet'e tıklayın, ardından lisans kaydedildikten sonra görünecek olan Lisansı Etkinleştir düğmesine tıklayın.

en: License Key
tr: Lisans Anahtarı

en: Enter your license key
tr: Lisans Anahtarını Giriniz

en: Deactivate License
tr: Lisansı Devre Dışı Bırak

en: Activate License
tr: Lisansı Etkinleştir

en: License Status:
tr: Lisans durumu:

en: Active
tr: Aktif

en: Not Active
tr: Aktif Değil

en: <p><b>Note:</b> License activation is only used for receiving plugin updates,<br> you do not lose plugin functionality if the license is not activated.</p>
tr: <p><b>Not:</b> Lisans aktivasyonu sadece eklenti güncellemelerini almak için kullanılır,<br> lisans etkinleştirilmemişse eklenti işlevselliğini kaybetmezsiniz.</p>

en: Save License
tr: Lisansı Kaydet

en: Star
tr: Yıldız

en: Flag
tr: Bayrak

en: Tree
tr: Ağaç

en: <strong>Error</strong>: Please select the correct icon.
tr: <strong>Hata</strong>: Lütfen doğru simgeyi seçin.

en: <strong>Error</strong>: Something went wrong, please reload the page.
tr: <strong>Hata</strong>: Bir sorun oluştu, lütfen sayfayı yeniden yükleyin.

en: Go Pro
tr: Pro edinin

en: Please prove you are human by selecting the
tr: Lütfen insan olduğunuzu kanıtlayın
